Вітаю Вас, Гость! Реєстрація RSS

П`ятниця, 17.05.2024
Роком заснування білоцерківської (вірніше початком історії, яка й дала витоки білоцерківському клубу) команди вважається 1983 рік. В 1983 році було створено клуб, як своєрідний дубль київського "Динамо". Не дивно, що новостворений клуб також назвали "Динамо", який базувався спочатку в м. Ірпінь (Київська область). Очолили тоді клуб відомі тренери В. Каневський і А. Молотай. Динамівці склали основу збірної Київської області, яка на 8-й Спартакіаді України зайняла 2-е місце. Молода, амбіційна команда за один сезон пройшла шлях від дебютанта до чемпіона України серед КФК.
В зональних змаганнях динамівці виступили в 3 зоні і зайняли 1 місце, залишивши позаду такі команди, як "Машинобудівник" (Бородянка), "Шахтар" (Олександрія) та "Нафтовик" (Охтирка). Фінальний турнір проводився на полях Ірпіня та Києва. Набравши однакову кількість очок з автозаводцями Запоріжжя, довелось вперше в історії чемпіонатів КФК за право виходу до 2 ліги проводити додатковий матч-фінал. В принципіальному матчі перемогу отримали динамівці з рахунком 4-2 і вийшли в 2-у лігу.
На початку 1988 року команду вирішили перевести до Білої Церкви, де місцеві керівники обіцяли рентабельність, при умові, якщо команда буде захищати успішно честь 200-тисячного міста. Ось саме з цього моменту і можна вважати роком заснування білоцерківсього клубу, як професійної команди. І вже весною 1988 року ФК "Динамо" (Біла Церква) взяв старт в другій лізі СРСР 6-ої регіональної зони. Але перший рік для ФК "Динамо" Біла Церква був вкрай невдалим. Білоцерківці посіли 20 місце з 26 .Слід відмітити , що в 1988 році за білоцерківський клуб грав майстер спорту, гравець київського "Динамо" півзахисник атакуючого плану - Юрій Макаров. В наступному році "Динамо" Біла Церква продовжило виступати в другій лізі СРСР.
В сезоні 1989 року "Динамо" Біла Церква зайняло невдале 23 місце з 27 і опустилось в другу нижчу лігу Радянського Союзу. Стартувавши в другій нижчій лізі "Динамо" (Біла Церква) зайняли 9 місце з 19. Наступного сезону , який був останнім для всього радянського чемпіонату "Динамо" піднялось ще вище і зайняло "високе" 7 місце , як на той час для нашого клуба з 26 можливих.
Весною 1992 року стартував незалежний чемпіонат України. В зв'язку з зміною спонсорів команди була змінена й назва команди. В першому незалежному чемпіонаті України "Динамо" було перейменоване на ФК "Рось". ФК "Рось" взяла старт в першій лізі 2-ої підгрупи. В тому чемпіонаті брали участь 14 команд, а "Рось" зайняла високе 4 місце. Лідером тієї команди був захисник Майборода Сергій який провів найбільше ігор (25 з 26) за один сезон серед всіх футболістів команди, Наступний сезон 92/93 р.р. для "Росі" був вкрай невдалим і команді довелося розпрощатися з першою лігою зайнявши передостаннє місце.
В 93/94 роках ФК "Рось" вже стартувала в другій лізі. Старт ФК "Рось" в другій лізі спіткав рядом невдач. Так в сезоні 93/94 "Рось" зайняла 18 сходинку. Далі виступи білоцерківського клубу балансували на грані вилиту в любительську лігу. За цей час команда кілька разів змінює назву: „Рось", „Рось - Трансімпекс", „Домобудівник". В 96/97 роках білоцерківський колектив зайняв непрестижне передостаннє п'ятнадцяте місце (16 команд).
Через фінансову скруту ФК "Рось" було вирішено передати футбольний клуб під управління міської ради і перейменувати в ФК "Рігонда". З 1997 року футбольний клуб отримав назву "Рігонда". В 97/98 роках ФК "Рігонда" з командами "Динамо" (Одеса) та "Зірка-НІБАС" (Кіровоград) боролись за право залишитись в другій лізі і зайняла 15 місце, яке гарантувало право виступати в наступному сезоні в другій лізі. Слід відмітити, що допоміг залишитись в другій лізі граючий тренер команди - Євген Золотницький, який грав свого часу в вищій лізі.
У 98/99 роках у виступах нашого клуба відчувається деякий прогрес і "Рігонда" займає 12 місце. В 99/00 – вже 10 місце. І саме цей період часу можна вважати періодом реанімації білоцерківського футболу. У місті створено Федерацію футболу, яку очолює міський голова Генадій Шуліпа, президентом клубу стає Іван Кошель, на посаду головного тренера призначено Вадима Лазоренка, який свого часу грав у білоцерківській команді, а допомагав йому Юрій Миколаєнко, улюбленець білоцерківської публіки.
У ювілейному, 10 чемпіонаті, (2000/01 рр.) білоцерківський клуб увійшов до чільної п'ятірки. Створено дублюючий склад білоцерківської команди. На початку лютого 2002 року на спільній нараді керівників клубу було вирішено повернути стару назву команди, під якою наш клуб виступав в 1-й лізі чемпіонату України (поки що це найкращий успіх білоцерківської команди). Отже, після офіційного дозволу ПФЛ клуб стартував з другого сезону 11-го чемпіонату України під новою – старою назвою. Того сезону „Рось" посідає восьме місце. Але в місті повним ходом йде створення футбольної піраміди.
„Рось" опікується дитячим футболом, юні білоцерківчани посідають високі місця на різноманітних змаганнях. Зокрема 2002 року хлопчаки 1989 р. н. виграють фінальні змагання у старшій віковій групі на призи всеукраїнського клубу „Шкіряний м'яч". Нині чотири дитячі команди беруть участь у недавно створеній дитячій футбольній лізі, грають у першій лізі, й посідають лідируючі місця.
2002 року Вадим Лазоренко залишає посаду головного тренера. Виконуючим обов'язки головного тренера „Росі" призначено Ігора Хіміча, який водночас є директором клубу. Під кінець першого кола в Білій Церкві з'являється Олександр Голоколосов, однак під його керівництвом „Рось" проводить лише кілька ігор. З другого кола того чемпіонату й по сьогоднішній день команду тренує знову Ігор Хіміч.

fcros.org